Zadzwoń do nas :

Kiedy Zacząć Przygotowania Do Podróży Poślubnej?

Kiedy Zacząć Przygotowania Do Podróży Poślubnej?

30 czerwca 2015

Couple wedding at beauty beach in Thailand

Przygotowania do ślubu i wesela wymagają od przyszłych nowożeńców i ich rodziców dużo siły, energii i zdecydowania – do podjęcia jest bardzo dużo decyzji. Zaczynając od daty, poprzez wybór sali, menu, zespołu, który poprowadzi zabawę, obrączkach, podróży poślubnej… kończąc na próbie fryzury i makijażu panny młodej. We właściwym czasie wszystko musi być zapięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Zaczyna się od błahostek, obrączka prosta czy owalna, a może grawerowana? Zaproszenia na białym papierze czy kremowym? A może czerpanym, będzie bardziej elegancko? Wesele kameralne czy z pompą jak za dawnych lat bywało? I ile to wszystko ma kosztować i dlaczego tak drogo? Zwróci się czy nie?

Przygotowanie ślubu i wesela wymaga nie lada zmysłu organizacyjnego. Wiadomo – taki dzień zdarza się raz w życiu – musi być wyjątkowo. Nawet jeśli przyszli państwo młodzi zdecydują się powierzyć organizację swojego wesela wyspecjalizowanej firmie i tak będą chcieli dorzucić coś od siebie. W końcu to ich wesele. A jeśli ze względu na koszty postanowią zorganizować wszystko sami czeka ich długa lista spraw do załatwienia. Zabiegani, zaganiani, zmęczeni – marzą tylko o tym, żeby wreszcie mieć to za sobą i móc odpocząć.

Właśnie po to wymyślono podróże poślubne! Po wielu tygodniach przygotowań państwu młodym po prostu należy się czas tylko dla nich. Jednak pytanie: „dokąd jedziecie w podróż poślubną?” z pewnością usłyszą już na długo przed ślubem. Całkiem słusznie, bo podróży poślubnej nie powinno się planować w ostatniej chwili, chyba że ktoś ma żyłkę hazardzisty i jest zwolennikiem ofert last minute. To prawda, że w ofertach last minute można znaleźć prawdziwą perełkę po mocno obniżonej cenie. Można, ale wcale nie musi tak być. Lepiej nie ryzykować i odpowiednio wcześnie sprawdzić co oferują biura podróży w wybranym przez nowożeńców kierunku.

Najpopularniejsze są ciepłe kraje w stosunkowo niedużej odległości do Polski, a więc południowa Europa i północna Afryka. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać się dalej, odwiedzić Indie, Chiny czy Tajlandię, a jeśli fundusze pozwolą nawet Nową Zelandię. A miłośnicy zimna z pewnością dobrze się poczują na Alasce.

Wcześniejsze zaplanowanie podróży poślubnej ma jeszcze tę zaletę, że można sprawdzić dokąd tak naprawdę jedziemy i jakie atrakcje czekają na miejscu, co z kolei pozwoli na zaplanowanie pobytu tak, by był jak najbardziej atrakcyjny pod każdym względem. Czasem przydadzą się atlasy, przewodniki i informatory turystyczne. Trzeba też koniecznie sprawdzić czy przed wyjazdem w egzotyczne miejsce nie trzeba się zaszczepić na choroby tropikalne. Również na kwestie kulturowe trzeba zwrócić uwagę. Nie wszędzie wypada chodzić w krótkich spodenkach i warto być na to przygotowanym. Właśnie dlatego przygotowania do podróży poślubnej trzeba zacząć razem z przygotowaniami do ślubu a nawet wcześniej. Przecież zazwyczaj zaczyna się od marzeń: chcielibyśmy pojechać do… może pojedziemy tam w naszą podróż poślubną?

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone @ ofertyslubne.pl